بسته بندی که شما را به گذشته می برد

بسته بندی به عنوان نخستین مشخصه یک کالا در ایجاد ارتباط مشتری با محصول نقش تعیین کننده ای بازی میکند. به شکلی که خلاقیت در طراحی بسته بندی کالاها و اجناس و محصولات مختلف به عنوان یکی ازارکان حلقه ی فروش محسوب میشود.

این روزها نوعی بسته بندی بسیار ساده که درگذشته رایج بود برای برخی فروشگاه ها و واحدهای کسب و کار مورد توجه قرارگرفته و آن پاکت های قدیمی است که البته اکنون در ابعاد و اندازه های مختلف به بازارآمده است.

این پاکت ها که مواد تشکیل دهنده آن کاغذ زخیم است به لحاظ زیست محیطی و دوستی با طبیعت نیز مورد توجه قرار گرفته و نسبت به کیسه های پلاستیکی که سالهاست رایج شده مزیت هایی دارند.
اما این پاکت های ساده که روزگاری به عنوان بسته های رایج برای قرار دادن انواع میوه و آجیل و… مورد استفاده قرار میگرفت و رفته رفته با تغییر سبک خرید و زندگی مردم جای خود را به کیسه های پلاستیکی دادند، امروز به عنوان یک بسته بندی متفاوت و خاص به کار گرفته میشود و البته مورد توجه مخاطبان نیز قرارگرفته است.

حس نوستالژیک این بسته بندی برای کسانی که آن را به خاطر می آورند، جالب و دوستداشتنی است.
برخی قنادیها برای عرضه ی انواع آجیل و تنقلات از پاکت های کاغذی استفاده میکنند و حتی بوتیک های خاص لباس و کفش و عطر و… مشتری را دراین نوع بسته بندی عرضه میکنند.

عکاسی گل تصویر یکی ازنمونه هایی است که از این نوع بسته بندی برای ارائه ی عکس ها به مشتریانش استفاه میکند.

مدیر این مجموعه می گوید: حدود سی سال است که در این حرفه فعالیت میکنم و علت استفاده ازاین نوع بسته بندی را در مرحله اول بازگشت پذیر بودن مواد اولیه آن به طیبعت عنوان کرده و در ادامه می افزاید: برای عکس های پرسنلی بسته بندی های مختلفی طراحی شده بود که ما نیز از آن استفاده می کردیم اما همیشه به دنبال راه حلی بودیم تا ضمن برطرف شدن مشکلاتی که آن نوع بسته بندی برای مشتریان داشت نوعی تازگی و خاص بودن را در کنار همه موارد داشته باشد.

استفاده از پاکت های کاغذی در ابعاد کوچک ایده ای بود که ضمن ارزان بودن و به صرفه بودن، کالایی نوستالوژیک در شرایطی که شاید عکس های کاغذی نیز با وجود تکنولوژی موبایل درحال تبدیل شدن به خاطره ها هستند انتخاب شد.

لازم به ذکراست این پاکت های کاغذی برای حفظ محتویات مناسبت تر و البته متفاوت و خاص به نظر رسیدند و مورد توجه مخاطبان قرارگرفت.

مترجم:مریم غضنفری

www.mbanews.ir

goo.gl/5LEv9g

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*