بازاریابی

چرا از این خاک برندهای جهانی برنمی خیزد؟

برای این که یک برند بتواند مورد ترجیح مخاطبش واقع شود، در او وفاداری ایجاد کند و یا حتی به عنوان هویت مشتری خود ایفای نقش کند، نیازمند فوائدی احساسی است. توجه به فوائد برند از این رویکرد فلسفی برآمده است که هر برندی قرار است در زندگی مشتریان خود نقش کاهش دهنده زحمات و رنجها و یا افزایش دهنده ... بیشتر بخوانید »

لحن صدای شما می تواند موجب تقویت یا تضعیف برند شخصی تان شود

طالب زیادی در مورد یافتن “لحن” برند (روشی منحصر به فرد برای برقراری ارتباط با مشتریان)، نوشته شده و در مورد آنها صحبت شده است. البته این امر در مورد برندسازی شخصی نیز صادق است. همچنین به عنوان یک برند شخصی، باید بتوانید “صدای” خاصی برای ارتباط با افرادی که در اطراف شما هستند، هم در نوشته و هم در کلام خود، پیدا ... بیشتر بخوانید »

۱۰ دیدگاه اشتباه رایج در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

در این مقاله پرویز شمس کارشناس دیجیتال مارکتینگ، ۱۰ اشتباه رایج کسب و کارهای ایرانی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و دیدگاه های اصلاحی آنرا با شما در میان می گذارد. ۱-دیدگاه اشتباه : هدف اصلی از حضور در شبکه‌های اجتماعی جذب تعداد بالای فالوئر است. دیدگاه صحیح : جذب فالوئر هدف نیست، بلکه صرفا ابزاری برای رسیدن به هدف بازاریابی در شبکه‌های ... بیشتر بخوانید »

عبارت هایی که مدیران نباید از آن استفاده کنند

اگر تا به حال مدیر بدی داشته‌اید، احتمالا جمله‌های نفرت‌انگیز زیادی در ذهن شما نقش بسته است که مدیرتان را فردی غیرقابل تحمل برای شما تبدیل کرده است. اینجا ۱۰ جمله انتخاب شده است که هر مدیری باید از گفتن آنها خودداری کند. اگر شما کسی هستید که به‌عنوان مدیر این جملات را به کار می‌برید ممکن است زمان آن ... بیشتر بخوانید »

اهمیت بازاریابی حسی در دنیای امروز

اهمیت بازاریابی حسی در دنیای امروز شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ مقاله مصرف کنندگان به طور مداوم در معرض سیل آسای پیام های سنتی و مکرر تبلیغاتی قرار دارند. پیام هایی که آنها را به صورت روزمره بمباران می کند و یا در فعالیت های روزانه بر سر راه آنها قرار می گیرد ، و این حقیقت را نمی توان نادیده گرفت ... بیشتر بخوانید »

۱۰ قانون در بازاریابی شبکه های اجتماعی

ستفاده از ظرفیت ها و قدرت تولید محتوا در شبکه های اجتماعی می تواند به شکل خارق العاده ای بر تعداد مخاطبان و مشتریان شما در شبکه های اجتماعی بیفزاید. با این حال و به رغم جذاب بودن این روش، استفاده از شیوه های موجود در فرآیند بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند چالش هایی را پیش روی شما قرار ... بیشتر بخوانید »

برندسازی یا بازاریابی؟

آیا تا به حال به تفاوت بین برندسازی وبازاریابی فکر کرده اید؟ بدون شک این دو باهم مرتبط می باشند اما تفاوت های ظریفی بین آنها وجود دارد. اگر در حوزه کسب وکار مشغول فعالیت هستید، لازم است بصورت کامل و با جژئیات کامل این دو را درک کنید، در اینصورت قادر خواهید بود بطور کارا از هردو استفاده نمایید.  ... بیشتر بخوانید »

نگاهی به کمپین جهانی جدید کوکاکولا

<style type=”text/css”> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style> <style type=”text/css”> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style> کوکاکولا با تغییری چشمگیر در استراتژی بازاریابی خود، کمپین خلاقانه جدیدی در سطح جهان به راه انداخته است. مارکوس دوکویینتو، مدیر اداره بازاریابی کوکاکولا در ژانویه امسال طی رویدادی رسانه‌ای در پاریس با رونمایی از رویکرد One Brand –  برند یک- اظهار داشت: استراتژی‌مان این است ... بیشتر بخوانید »

بازاریابی کاغذی در برابر دیجیتالیسم

در سالهای اخیر نامه‌های کاغذی که یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین رسانه‌های بازاریابی است، به دلیل شکوفایی و انفجار فناوری در بخش رسانه‌های مجازی مثل اینترنت و بازاریابی بوسیله تلفن همراه دچار افول شده است.شرکت رویال میل (Royal Mail)، بزرگترین تامین‌کننده‌ی خدمات پست مستقیم در بریتانیا، در پژوهشی قصد داشت تا وجود یا عدم وجود تفاوت در میزان اثربخشی نامه‌های ... بیشتر بخوانید »

روش های تحقیق در بازاریابی

آیا برای سازمان ها بهتر است تا فعالیت تحقیقات بازار خود را با شرکتهایی که در رشته بازاریابی مجرب و متخصص هستند، برون سپاری کنند و یا آنکه اساساً در خود شرکت تحقیقات بازاریابی تجربه شود؟ نتایج تجزیه و تحلیل هزینه فایده اکثر شرکتها بخوبی نشان می دهد که برون سپاری فعالیت های تحقیقات بازاریابی موثرتر از وجود واحد تحقیقات ... بیشتر بخوانید »